Boka in er till höstens simskola
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Örebro Simallians
Utveckling - Glädje - Gemenskap

Örebro Simallians

Idrottens Hus

Karlsgatan 28

70341 Örebro

019-100802

kansliet@osasim.se


Telefontider: måndag-fredag 9:00-15:00 (lunch 12.00-13.00)


Direktkontakt:


Kansliet

Ywonne Eriksson

kansliet@osasim.se

070-7851804


Sportchef

Jenny Cederlind

jenny@osasim.se

070-7851801


Simskolechef 

Michelle Asprou Forsberg

michelle@osasim.se

simskolan@osasim.se

070-7851806


Simskolan Administratör

Angelica Wistbacka 

angelica@osasim.se

070-7851803


Skolsim

Björn Calleberg

skolsimmet@osasim.se

070-7851805


Skolsim Logistikansvarig 

Adam Hammarbäck 

adam@osasim.se

070-7851808


Elitsatsande Simning

Joachim Wiking

wiking@osasim.se

070-7851807


Simning, Tekniksim & Simiaden 

André Gradin

andre@osasim.se

070-7851802


Konstsim

Malin Gerdin
malin_gerdin7@hotmail.com


Simhopp

Felicia Speychal
f.speychal@hotmail.com


TI/Vuxencrawl

Jenny Cederlind
jenny@osasim.se

0707851801


Projektledare Sommarbaden & Utbildningsansvarig 

Michelle Asprou Forsberg

michelle@osasim.se

070-7851806


Ekonomi

Annica Rydbecker

annika@osasim.se

(tisdagar och onsdagar)


Kassör

Leif Johansson

kassor@osasim.se 

070-5245801


Organisationsnummer: 875001-2067

Bankgiro: 474-6566

Swish-nummer: 123 468 95 19

Föreningsnummer: 13601-33


Vid besök på Idrottens hus var vänlig och ring först, så vi kan släppa in er. 

 
Gilla oss på Facebook
Örebro Simallians på Instagram
Ösa Konstsim på Instagram
Stöd ÖSA
Våra arrangemang