Örebro Simallians

Idrottens Hus

Karlsgatan 28

70341 Örebro

019-100802

kansliet@osasim.se


Telefontider: måndag-fredag 9:00-15:00 (lunch 12.00-13.00)


Direktkontakt:


Kansliet/kanslist

Ywonne Eriksson

0707851804


Sportchef

Jenny Cederlind

jenny@osasim.se

0707851801


Simskolan

Angelica Wistbacka

simskolan@osasim.se

0707851803


Skolsimmet

Björn Calleberg

skolsimmet@osasim.se

0707851805


Simning

Joachim Wiking

wiking@osasim.se

070-7851807


Konstsim

Malin Gerdin
malin_gerdin7@hotmail.com


Simhopp

Felicia Speychal
f.speychal@hotmail.com


TI/Vuxencrawl

Jenny Cederlind
jenny@osasim.se

0707851801


Ekonomi

Annica Rydbecker

0707851802 (tisdagar och onsdagar)


Kassör

Leif Johansson

0707851806



Organisationsnummer: 875001-2067

Bankgiro: 474-6566

Swish-nummer: 123 468 95 19

Föreningsnummer: 13601-33


Vid besök på Idrottens hus var vänlig och ring först, så vi kan släppa in er. 

 
Gilla oss på Facebook
Våra arrangemang
Våra sponsorer
Övrigt