Boka in er till våra grupper genom att klicka här
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Örebro Simallians
Utveckling - Glädje - Gemenskap

Örebro Simallians

Idrottens Hus

Karlsgatan 28

70341 Örebro

019-100802

kansliet@osasim.se


Telefontider: måndag-fredag 9:00-15:00 (lunch 12.00-13.00)



Vivallabadet: 019-254097


VOX-badet (Varberga): 019-250790



Direktkontakt:



Kansliet

Ywonne Eriksson

ywonne@osasim.se

070-7851804



Verksamhetschef

Mikael Månsson

mikael@osasim.se 

019 - 17 55 42


Sportchef

Jenny Cederlind

jenny@osasim.se

070-7851801

Simskolechef 

Michelle Asprou Forsberg

michelle@osasim.se

simskolan@osasim.se

070-7851806

Telefontid: mån-fre 10.30-12.00


Skolsim

Björn Calleberg

skolsimmet@osasim.se

070-7851805



Fysansvarig (föräldraledig)

Adam Hammarbäck 

adam@osasim.se

070-7851808



Breddansvarig: simning

André Gradin

andre@osasim.se

070-7851802



Konstsim

Malin Gerdin

malin@osasim.se



Simhopp

Felicia Speychal

felicia@osasim.se


TI/Vuxencrawl

Jenny Cederlind
jenny@osasim.se

0707851801


Projektledare Sommarbaden & Utbildningsansvarig 

Michelle Asprou Forsberg

michelle@osasim.se

070-7851806


Ekonomi

Annica Rydbecker

annika@osasim.se

(tisdagar och onsdagar)

Organisationsnummer: 875001-2067

Bankgiro: 474-6566

Swish-nummer: 123 468 95 19

Föreningsnummer: 13601-33


Vid besök på Idrottens hus var vänlig och ring först, så vi kan släppa in er. 

 
Gilla oss på Facebook
Örebro Simallians på Instagram
Ösa Konstsim på Instagram
Stöd ÖSA
Våra arrangemang