Intensivsimskola v.19-20 & v.21-22
Örebro Simallians
Utveckling - Glädje - Gemenskap

Örebro Simallians

Idrottens Hus

Karlsgatan 28

70341 Örebro

019-100802

kansliet@osasim.se


Telefontider: måndag-fredag 9:00-15:00 (lunch 12.00-13.00)


Direktkontakt:


Kansliet

Ywonne Eriksson

kansliet@osasim.se

0707851804


Sportchef

Jenny Cederlind

jenny@osasim.se

0707851801


Skolsim

Björn Calleberg

skolsimmet@osasim.se

0707851805


Simskolan

Michelle Asprou Forsberg

simskolan@osasim.se

0707851803


Simning

Joachim Wiking

wiking@osasim.se

0707851807


Tekniksim

André Gradin

andre@osasim.se

0707851802


Konstsim

Malin Gerdin
malin_gerdin7@hotmail.com


Simhopp

Felicia Speychal
f.speychal@hotmail.com


TI/Vuxencrawl

Jenny Cederlind
jenny@osasim.se

0707851801


Utbildningsansvarig 

Michelle Asprou Forsberg

michelle@osasim.se

0707851803


Ekonomi

Annica Rydbecker

(tisdagar och onsdagar)


Kassör

Leif Johansson

0707851806



Organisationsnummer: 875001-2067

Bankgiro: 474-6566

Swish-nummer: 123 468 95 19

Föreningsnummer: 13601-33


Vid besök på Idrottens hus var vänlig och ring först, så vi kan släppa in er. 

 
Gilla oss på Facebook
Örebro Simallians på Instagram
Ösa Konstsim på Instagram
Stöd ÖSA
Våra arrangemang