Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | KM / Utmanaren 4 | Utskriftsdatum | 16 december 2017 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 12:05 | ||||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 december 2017 |
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 30.75 | 1:06.69 | |||||
2 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 32.19 | 1:09.88 | |||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.44 | 1:13.56 | |||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 33.36 | 1:14.83 | |||||
5 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 1:15.02 | ||||||
6 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 1:16.57 | ||||||
7 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 1:18.36 | ||||||
8 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 1:18.47 | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herr - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 27.75 | 1:00.40 | |||||
2 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 28.69 | 1:02.10 | |||||
3 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 30.81 | 1:05.69 | |||||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 30.56 | 1:05.77 | |||||
5 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 29.40 | 1:06.16 | |||||
6 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 30.55 | 1:06.32 | |||||
7 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 32.21 | 1:09.30 | |||||
8 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 30.93 | 1:09.39 | |||||
9 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 36.42 | 1:19.72 | |||||
10 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 36.42 | 1:21.44 | |||||
11 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 42.85 | 1:32.79 | |||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 31.94 | ||||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.41 | ||||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.20 | ||||||
4 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.65 | ||||||
5 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 34.72 | ||||||
6 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 35.20 | ||||||
7 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 36.50 | ||||||
8 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 36.88 | ||||||
9 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 37.34 | ||||||
10 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 38.93 | ||||||
11 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 39.61 | ||||||
12 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 39.76 | ||||||
13 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 40.08 | ||||||
14 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 40.19 | ||||||
15 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 40.35 | ||||||
16 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 40.36 | ||||||
17 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 44.35 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 28.90 | ||||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 29.93 | ||||||
2 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 29.93 | ||||||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 30.47 | ||||||
5 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 30.74 | ||||||
6 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 31.06 | ||||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 32.43 | ||||||
8 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 32.70 | ||||||
9 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.68 | ||||||
10 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 33.69 | ||||||
11 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 34.88 | ||||||
12 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 35.36 | ||||||
13 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 35.50 | ||||||
14 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 36.75 | ||||||
15 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 37.74 | ||||||
16 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 40.27 | ||||||
17 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 41.79 | ||||||
18 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 44.21 | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 39.46 | 1:22.32 | |||||
2 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 40.06 | 1:25.08 | |||||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 41.07 | 1:26.94 | |||||
4 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 41.82 | 1:28.42 | |||||
5 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 43.14 | 1:29.30 | |||||
6 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 43.91 | 1:31.66 | |||||
7 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 43.36 | 1:32.42 | |||||
8 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 44.67 | 1:33.70 | |||||
9 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 44.48 | 1:35.00 | |||||
10 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 44.42 | 1:35.46 | |||||
11 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 49.17 | 1:42.85 | |||||
12 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 51.07 | 1:48.24 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herr - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 33.80 | 1:13.50 | |||||
2 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 35.04 | 1:13.59 | |||||
3 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.91 | 1:14.40 | |||||
4 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 36.84 | 1:16.00 | |||||
5 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 35.65 | 1:16.28 | |||||
6 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 35.36 | 1:16.29 | |||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 35.73 | 1:17.07 | |||||
8 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 37.17 | 1:18.27 | |||||
9 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 38.89 | 1:23.26 | |||||
10 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 38.96 | 1:23.49 | |||||
11 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 43.53 | 1:32.58 | |||||
12 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 44.97 | 1:34.72 | |||||
Gren 7, 50m Frisim Damer - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 29.42 | ||||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 29.53 | ||||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.60 | ||||||
4 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 30.46 | ||||||
5 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 31.03 | ||||||
6 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 31.75 | ||||||
7 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 31.80 | ||||||
8 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 32.17 | ||||||
9 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 34.16 | ||||||
10 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 34.25 | ||||||
11 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 34.38 | ||||||
12 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 34.49 | ||||||
13 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 36.90 | ||||||
14 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 38.36 | ||||||
15 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 39.46 | ||||||
- | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 25.55 | ||||||
2 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 25.73 | ||||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 26.34 | ||||||
4 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 26.47 | ||||||
5 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 27.02 | ||||||
6 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 27.06 | ||||||
7 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 27.49 | ||||||
8 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 27.58 | ||||||
9 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 28.36 | ||||||
10 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 29.47 | ||||||
11 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 29.89 | ||||||
12 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 30.63 | ||||||
13 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 30.67 | ||||||
14 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 31.37 | ||||||
15 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 31.40 | ||||||
16 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 32.72 | ||||||
17 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 33.38 | ||||||
18 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 34.42 | ||||||
19 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 37.65 | ||||||
- | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.09 | 1:11.28 | |||||
2 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.20 | 1:13.38 | |||||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 34.49 | 1:15.94 | |||||
4 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 34.60 | 1:16.30 | |||||
5 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.74 | 1:18.48 | |||||
6 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 36.22 | 1:18.72 | |||||
7 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 36.50 | 1:18.74 | |||||
8 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 36.57 | 1:19.00 | |||||
9 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 37.53 | 1:19.89 | |||||
10 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 37.91 | 1:26.22 | |||||
11 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 41.07 | 1:27.64 | |||||
12 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 40.33 | 1:28.08 | |||||
13 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 42.07 | 1:28.57 | |||||
14 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 44.38 | 1:31.62 | |||||
15 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 42.99 | 1:35.10 | |||||
16 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 48.31 | 1:36.38 | |||||
- | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herr - KM, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 28.98 | 1:05.01 | |||||
2 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 30.33 | 1:05.29 | |||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 30.15 | 1:06.27 | |||||
4 | Sean Johansson | 1997 | Örebro Simallians | 31.88 | 1:08.47 | |||||
5 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 31.86 | 1:09.00 | |||||
6 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 31.18 | 1:09.95 | |||||
7 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 30.87 | 1:11.46 | |||||
8 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 33.64 | 1:11.72 | |||||
9 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 34.05 | 1:11.82 | |||||
10 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 33.33 | 1:12.22 | |||||
11 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.87 | 1:12.49 | |||||
12 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 36.16 | 1:17.41 | |||||
13 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 36.48 | 1:18.63 | |||||
14 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 37.36 | 1:21.75 | |||||
15 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 39.09 | 1:23.30 | |||||
16 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 39.59 | 1:26.60 | |||||
17 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 41.42 | 1:30.52 | |||||
Gren 11, 50m Fjäril Dam - KM/Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 30.28 | ||||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.74 | ||||||
3 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 30.86 | ||||||
4 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 32.03 | ||||||
5 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 32.85 | ||||||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.87 | ||||||
7 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 33.21 | ||||||
8 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 33.89 | ||||||
8 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 33.89 | ||||||
10 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 35.44 | ||||||
11 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 36.17 | ||||||
12 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 37.23 | ||||||
13 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 38.77 | ||||||
14 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 40.05 | ||||||
15 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 40.63 | ||||||
16 | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | 41.00 | ||||||
17 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 45.58 | ||||||
18 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 48.47 | ||||||
19 | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | 50.18 | ||||||
20 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 50.46 | ||||||
21 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 51.25 | ||||||
22 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 54.98 | ||||||
23 | Signe Sannander | 2004 | Örebro Simallians | 59.90 | ||||||
Gren 12, 50m Fjäril Herr - KM/Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.53 | ||||||
2 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 26.59 | ||||||
3 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 26.84 | ||||||
4 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 28.33 | ||||||
5 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 28.55 | ||||||
6 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 28.61 | ||||||
7 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 29.38 | ||||||
8 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 29.70 | ||||||
9 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 29.74 | ||||||
10 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 30.69 | ||||||
11 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 30.85 | ||||||
12 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 32.59 | ||||||
13 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.34 | ||||||
14 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 33.96 | ||||||
15 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 35.05 | ||||||
16 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 35.83 | ||||||
17 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 38.20 | ||||||
18 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 38.75 | ||||||
19 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 38.84 | ||||||
20 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 39.70 | ||||||
21 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 42.52 | ||||||
22 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 46.16 | ||||||
23 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 49.20 | ||||||
24 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 53.85 | ||||||
- | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 32.04 | ||||||
2 | Peter Norrmén | 1960 | Örebro Simallians | 32.70 | ||||||
3 | Marie Dasler | 1968 | Örebro Simallians | 40.23 | ||||||
4 | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | 42.22 | ||||||
5 | Harriet Bure | 1946 | Örebro Simallians | 42.83 | ||||||
- | Andreas Marklund | 1974 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Fjärilsim Damer - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 20.00 | ||||||
2 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 22.20 | ||||||
3 | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | 22.60 | ||||||
4 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 22.76 | ||||||
5 | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | 23.13 | ||||||
6 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 23.51 | ||||||
7 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 23.58 | ||||||
8 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 23.64 | ||||||
9 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 24.06 | ||||||
10 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 24.92 | ||||||
11 | Emma Lindkvist | 2008 | Örebro Simallians | 25.99 | ||||||
12 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 26.20 | ||||||
13 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 26.70 | ||||||
14 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 26.79 | ||||||
15 | Freja Gruvaeus | 2008 | Örebro Simallians | 27.03 | ||||||
16 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 27.33 | ||||||
17 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 27.46 | ||||||
18 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 27.57 | ||||||
19 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 28.12 | ||||||
20 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 28.23 | ||||||
21 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 30.35 | ||||||
22 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 30.50 | ||||||
23 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 30.53 | ||||||
24 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 31.03 | ||||||
25 | Stina Westerlund | 2005 | Örebro Simallians | 31.39 | ||||||
26 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 32.59 | ||||||
27 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 33.49 | ||||||
28 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 33.62 | ||||||
28 | Rut Kämblad | 2008 | Örebro Simallians | 33.62 | ||||||
30 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 33.88 | ||||||
31 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 35.26 | ||||||
32 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 40.97 | ||||||
Gren 15, 25m Fjärilsim Herr - Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Rubensson | 2006 | Örebro Simallians | 19.41 | ||||||
2 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 21.69 | ||||||
3 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 22.84 | ||||||
4 | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | 24.47 | ||||||
5 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 28.04 | ||||||
6 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 29.79 | ||||||
7 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 31.41 | ||||||
8 | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | 31.61 | ||||||
9 | Adam Tachezy | 2009 | Örebro Simallians | 33.00 | ||||||
10 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 34.16 | ||||||
11 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 39.02 | ||||||
Gren 16, 100m Rygg Dam - KM/Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.96 | 1:08.72 | |||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.85 | 1:09.00 | |||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.21 | 1:11.64 | |||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.13 | 1:12.25 | |||||
5 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.76 | 1:13.51 | |||||
6 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 35.86 | 1:14.20 | |||||
7 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 37.29 | 1:16.32 | |||||
8 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 1:21.67 | 1:21.67 | |||||
9 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 1:24.34 | 1:24.34 | |||||
10 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 40.97 | 1:26.03 | |||||
11 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 42.17 | 1:26.31 | |||||
12 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 43.09 | 1:29.21 | |||||
13 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 43.66 | 1:29.96 | |||||
14 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 47.15 | 1:37.62 | |||||
15 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 50.84 | 1:43.57 | |||||
Gren 17, 100m Rygg Herr - KM/Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 29.46 | 1:01.15 | |||||
2 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 30.89 | 1:04.31 | |||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 31.37 | 1:04.38 | |||||
4 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 31.78 | 1:06.38 | |||||
5 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 33.36 | 1:09.61 | |||||
6 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 35.19 | 1:12.73 | |||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 36.08 | 1:14.22 | |||||
8 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 37.57 | 1:18.22 | |||||
9 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 38.99 | 1:20.13 | |||||
10 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 39.68 | 1:20.51 | |||||
11 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 43.93 | 1:31.41 | |||||
12 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 46.39 | 1:36.36 | |||||
Gren 18, 50m Ryggsim Damer - Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | 46.23 | ||||||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 46.91 | ||||||
3 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 47.57 | ||||||
4 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 49.26 | ||||||
5 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 49.34 | ||||||
6 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 50.32 | ||||||
7 | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | 51.21 | ||||||
8 | Signe Sannander | 2004 | Örebro Simallians | 51.69 | ||||||
9 | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | 52.01 | ||||||
10 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 52.77 | ||||||
11 | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | 53.52 | ||||||
12 | Stina Westerlund | 2005 | Örebro Simallians | 53.93 | ||||||
13 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 54.12 | ||||||
14 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 54.15 | ||||||
15 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 54.35 | ||||||
16 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 55.84 | ||||||
17 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 56.73 | ||||||
18 | Victoria Svanborg | 1994 | Örebro Simallians | 1:02.79 | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herr - Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 40.96 | ||||||
2 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 45.98 | ||||||
3 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 51.07 | ||||||
- | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Marklund | 1974 | Örebro Simallians | 31.65 | ||||||
2 | Peter Norrmén | 1960 | Örebro Simallians | 38.42 | ||||||
3 | Marie Dasler | 1968 | Örebro Simallians | 40.00 | ||||||
4 | Björn Johansson | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 41.03 | ||||||
5 | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | 45.26 | ||||||
6 | Harriet Bure | 1946 | Örebro Simallians | 51.79 | ||||||
Gren 21, 25m Ryggsim Damer - Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 23.01 | ||||||
2 | Emmie Strömvall | 2006 | Örebro Simallians | 23.32 | ||||||
3 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 24.09 | ||||||
4 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 24.26 | ||||||
5 | Emma Lindkvist | 2008 | Örebro Simallians | 24.81 | ||||||
6 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 25.99 | ||||||
7 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 26.23 | ||||||
8 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 27.25 | ||||||
9 | Saga Ljungdahl | 2008 | Örebro Simallians | 27.28 | ||||||
10 | Freja Gruvaeus | 2008 | Örebro Simallians | 27.67 | ||||||
11 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 27.99 | ||||||
12 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 28.51 | ||||||
13 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 28.55 | ||||||
14 | Elsa Linge | 2007 | Örebro Simallians | 28.61 | ||||||
15 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 29.13 | ||||||
16 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 29.21 | ||||||
17 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 29.50 | ||||||
18 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 30.07 | ||||||
19 | Rut Kämblad | 2008 | Örebro Simallians | 30.23 | ||||||
20 | Lina Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 30.65 | ||||||
21 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 30.70 | ||||||
22 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 32.54 | ||||||
23 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 32.82 | ||||||
24 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 32.90 | ||||||
25 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 34.60 | ||||||
Gren 22, 25m Ryggsim Herr - Utm., Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 22.70 | ||||||
2 | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | 23.03 | ||||||
3 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 23.08 | ||||||
4 | Alexander Karlsson | 2005 | Örebro Simallians | 26.25 | ||||||
5 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 26.50 | ||||||
6 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 28.37 | ||||||
7 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 28.97 | ||||||
8 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 30.96 | ||||||
9 | Edwin Svedell | 2006 | Örebro Simallians | 31.98 | ||||||
10 | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | 32.01 | ||||||
11 | Adam Tachezy | 2009 | Örebro Simallians | 32.26 | ||||||
12 | Måns Eriksson | 2009 | Örebro Simallians | 35.37 | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Damer - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | 49.42 | 1:46.90 | |||||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 52.31 | 1:51.48 | |||||
3 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 54.44 | 1:53.65 | |||||
Gren 24, 100m Bröstsim Herr - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 47.87 | 1:44.44 | |||||
2 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 49.44 | 1:44.63 | |||||
3 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 52.00 | 1:50.68 | |||||
4 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 52.69 | 1:52.38 | |||||
Gren 25, 50m Bröstsim Dam - KM/Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 33.09 | ||||||
2 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 37.83 | ||||||
3 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 38.21 | ||||||
4 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 39.24 | ||||||
5 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 39.46 | ||||||
5 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 39.46 | ||||||
7 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.60 | ||||||
8 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 39.76 | ||||||
9 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 41.42 | ||||||
10 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 42.02 | ||||||
11 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 42.07 | ||||||
12 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 43.31 | ||||||
13 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 43.32 | ||||||
14 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 44.62 | ||||||
15 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 45.82 | ||||||
16 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 46.05 | ||||||
17 | Sandra Metzsch | 1999 | Örebro Simallians | 48.89 | ||||||
18 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 49.86 | ||||||
19 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 50.91 | ||||||
20 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 52.03 | ||||||
21 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 53.57 | ||||||
22 | Signe Sannander | 2004 | Örebro Simallians | 53.90 | ||||||
23 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 55.06 | ||||||
24 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 55.60 | ||||||
25 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 57.00 | ||||||
26 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 57.49 | ||||||
27 | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | 59.89 | ||||||
28 | Stina Westerlund | 2005 | Örebro Simallians | 1:02.40 | ||||||
29 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 1:04.97 | ||||||
- | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Herr KM/Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 32.82 | ||||||
2 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 33.35 | ||||||
3 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 33.66 | ||||||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 34.16 | ||||||
5 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.45 | ||||||
6 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 35.87 | ||||||
7 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 36.69 | ||||||
8 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 36.91 | ||||||
9 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 38.94 | ||||||
10 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 39.03 | ||||||
11 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 43.23 | ||||||
12 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 43.27 | ||||||
13 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 44.41 | ||||||
14 | Albin Rubensson | 2006 | Örebro Simallians | 48.80 | ||||||
15 | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | 54.43 | ||||||
16 | Alexander Karlsson | 2005 | Örebro Simallians | 54.50 | ||||||
17 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 54.87 | ||||||
18 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 55.69 | ||||||
19 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 57.33 | ||||||
20 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 57.54 | ||||||
- | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Bröstsim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 30.18 | ||||||
2 | Andreas Marklund | 1974 | Örebro Simallians | 34.58 | ||||||
3 | Peter Norrmén | 1960 | Örebro Simallians | 38.40 | ||||||
4 | Andreas Rilvén | 1977 | Örebro Simallians | 38.99 | ||||||
5 | Björn Johansson | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 39.81 | ||||||
6 | Marie Dasler | 1968 | Örebro Simallians | 45.67 | ||||||
7 | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | 48.32 | ||||||
- | Harriet Bure | 1946 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 28, 25m Bröstsim Damer - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmie Strömvall | 2006 | Örebro Simallians | 26.35 | ||||||
2 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 27.39 | ||||||
3 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 27.41 | ||||||
4 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 27.86 | ||||||
5 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 28.08 | ||||||
6 | Saga Ljungdahl | 2008 | Örebro Simallians | 28.29 | ||||||
7 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 28.73 | ||||||
8 | Freja Gruvaeus | 2008 | Örebro Simallians | 28.84 | ||||||
9 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 28.93 | ||||||
10 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 28.97 | ||||||
11 | Lisa Liljeson | 2006 | Örebro Simallians | 28.98 | ||||||
12 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 29.19 | ||||||
13 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 29.26 | ||||||
14 | Emilia de Basso | 2007 | Örebro Simallians | 29.29 | ||||||
15 | Lina Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 29.37 | ||||||
16 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 30.19 | ||||||
17 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 30.24 | ||||||
18 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 30.26 | ||||||
19 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 30.31 | ||||||
20 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 32.36 | ||||||
21 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 32.40 | ||||||
22 | Rut Kämblad | 2008 | Örebro Simallians | 32.45 | ||||||
23 | Emma Lindkvist | 2008 | Örebro Simallians | 32.48 | ||||||
24 | Elsa Linge | 2007 | Örebro Simallians | 35.22 | ||||||
25 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 35.75 | ||||||
26 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 36.61 | ||||||
27 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 39.30 | ||||||
Gren 29, 25m Bröstsim Herr - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 25.72 | ||||||
2 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 30.87 | ||||||
3 | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | 31.02 | ||||||
4 | Edwin Svedell | 2006 | Örebro Simallians | 33.68 | ||||||
5 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 33.75 | ||||||
6 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 34.05 | ||||||
7 | Adam Tachezy | 2009 | Örebro Simallians | 34.48 | ||||||
8 | Måns Eriksson | 2009 | Örebro Simallians | 42.28 | ||||||
Gren 30, 100m Frisim Dam - KM/Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.88 | 1:03.49 | |||||
2 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 30.86 | 1:04.07 | |||||
3 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 30.70 | 1:04.22 | |||||
4 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 30.66 | 1:04.84 | |||||
5 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 31.19 | 1:06.06 | |||||
6 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 31.94 | 1:07.53 | |||||
7 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 33.23 | 1:08.80 | |||||
8 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 32.29 | 1:09.79 | |||||
9 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 35.30 | 1:11.58 | |||||
10 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 35.69 | 1:16.83 | |||||
11 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 37.86 | 1:20.11 | |||||
12 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 38.15 | 1:20.62 | |||||
13 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 37.31 | 1:20.77 | |||||
14 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 38.78 | 1:22.22 | |||||
15 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 37.86 | 1:22.49 | |||||
16 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 40.29 | 1:24.92 | |||||
17 | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | 40.31 | 1:28.31 | |||||
18 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 44.17 | 1:30.07 | |||||
19 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 42.53 | 1:30.63 | |||||
20 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 47.97 | 1:38.03 | |||||
Gren 31, 100m Frisim Herr - KM/Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 25.96 | 54.55 | |||||
2 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 26.33 | 55.31 | |||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 26.66 | 55.61 | |||||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 26.98 | 56.77 | |||||
5 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 28.33 | 59.45 | |||||
6 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 28.10 | 59.88 | |||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 28.93 | 59.95 | |||||
8 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 29.53 | 1:00.09 | |||||
9 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 27.99 | 1:00.22 | |||||
10 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 28.75 | 1:01.01 | |||||
11 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 29.21 | 1:01.74 | |||||
12 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 29.26 | 1:03.57 | |||||
13 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 31.42 | 1:05.84 | |||||
14 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 32.10 | 1:06.93 | |||||
15 | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | 32.19 | 1:07.88 | |||||
16 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 33.98 | 1:10.33 | |||||
17 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 34.25 | 1:10.53 | |||||
18 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 36.56 | 1:19.87 | |||||
19 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 41.12 | 1:24.47 | |||||
20 | Albin Rubensson | 2006 | Örebro Simallians | 38.78 | 1:25.68 | |||||
21 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 42.93 | 1:30.02 | |||||
22 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 44.51 | 1:32.19 | |||||
Gren 32, 50m Frisim Damer - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 43.24 | ||||||
2 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 43.41 | ||||||
3 | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | 43.80 | ||||||
4 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 44.74 | ||||||
5 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 44.92 | ||||||
6 | Victoria Svanborg | 1994 | Örebro Simallians | 45.55 | ||||||
7 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 47.70 | ||||||
8 | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | 47.73 | ||||||
9 | Signe Sannander | 2004 | Örebro Simallians | 49.54 | ||||||
10 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 49.75 | ||||||
11 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 49.83 | ||||||
12 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 50.33 | ||||||
12 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 50.33 | ||||||
14 | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | 50.63 | ||||||
15 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 50.92 | ||||||
16 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 52.24 | ||||||
17 | Emma Lindkvist | 2008 | Örebro Simallians | 53.33 | ||||||
18 | Stina Westerlund | 2005 | Örebro Simallians | 55.37 | ||||||
- | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Frisim Herr - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 33.11 | ||||||
2 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 40.76 | ||||||
3 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 41.28 | ||||||
4 | Alexander Karlsson | 2005 | Örebro Simallians | 42.68 | ||||||
5 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 43.63 | ||||||
6 | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | 45.29 | ||||||
7 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 45.39 | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 24.30 | ||||||
2 | Andreas Marklund | 1974 | Örebro Simallians | 26.39 | ||||||
3 | Peter Norrmén | 1960 | Örebro Simallians | 29.21 | ||||||
4 | Andreas Rilvén | 1977 | Örebro Simallians | 29.57 | ||||||
5 | Björn Johansson | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 30.39 | ||||||
6 | Marie Dasler | 1968 | Örebro Simallians | 34.74 | ||||||
7 | Harriet Bure | 1946 | Örebro Simallians | 40.40 | ||||||
- | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 35, 25m Frisim Damer - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmie Strömvall | 2006 | Örebro Simallians | 19.23 | ||||||
2 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 21.90 | ||||||
3 | Emilia de Basso | 2007 | Örebro Simallians | 22.05 | ||||||
4 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 22.94 | ||||||
5 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 23.00 | ||||||
6 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 23.54 | ||||||
7 | Freja Gruvaeus | 2008 | Örebro Simallians | 23.84 | ||||||
8 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 23.97 | ||||||
9 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 24.54 | ||||||
10 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 24.84 | ||||||
11 | Elsa Linge | 2007 | Örebro Simallians | 25.16 | ||||||
12 | Saga Ljungdahl | 2008 | Örebro Simallians | 25.21 | ||||||
13 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 25.30 | ||||||
14 | Rut Kämblad | 2008 | Örebro Simallians | 25.88 | ||||||
15 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 25.97 | ||||||
16 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 26.76 | ||||||
17 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 28.47 | ||||||
18 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 28.82 | ||||||
19 | Lina Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 29.03 | ||||||
20 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 29.73 | ||||||
21 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 30.91 | ||||||
Gren 36, 25m Frisim Herr - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 24.46 | ||||||
2 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 25.01 | ||||||
3 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 25.09 | ||||||
4 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 25.48 | ||||||
5 | Edwin Svedell | 2006 | Örebro Simallians | 25.83 | ||||||
6 | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | 28.68 | ||||||
7 | Adam Tachezy | 2009 | Örebro Simallians | 29.87 | ||||||
8 | Måns Eriksson | 2009 | Örebro Simallians | 37.48 | ||||||
9 | Alexander Taher | 2008 | Örebro Simallians | 39.52 | ||||||
Gren 37, 200m Medley Damer - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 48.68 | 1:45.39 | 2:45.22 | 3:35.00 | |||
2 | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | 50.82 | 1:46.89 | 2:52.52 | 3:38.93 | |||
Gren 38, 200m Medley Herr - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 31.82 | 1:14.39 | 1:58.89 | 2:35.15 | |||
2 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 40.60 | 1:31.77 | 2:31.92 | 3:20.82 | |||
3 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 45.82 | 1:39.26 | 2:39.78 | 3:27.09 | |||
Gren 39, 100m Medley Damer - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 46.18 | 1:39.48 | |||||
2 | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | 49.87 | 1:44.16 | |||||
3 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 52.94 | 1:54.77 | |||||
4 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 55.10 | 1:55.81 | |||||
5 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 56.15 | 1:56.05 | |||||
6 | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | 1:00.32 | 1:59.90 | |||||
7 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 55.58 | 2:00.99 | |||||
8 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 57.94 | 2:08.07 | |||||
- | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Ingrid Hiding | 2006 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 40, 100m Medley Herr - Utm, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 46.45 | 1:42.48 | |||||
2 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 50.21 | 1:42.67 | |||||
3 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 48.56 | 1:44.98 | |||||
4 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 50.31 | 1:45.39 | |||||
- | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Medley Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 29.07 | 1:03.05 | |||||
2 | Andreas Marklund | 1974 | Örebro Simallians | 30.09 | 1:06.27 | |||||
3 | Peter Norrmén | 1960 | Örebro Simallians | 35.61 | 1:16.20 | |||||
4 | Björn Johansson | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 38.08 | 1:22.14 | |||||
5 | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | 43.75 | 1:35.51 | |||||
6 | Harriet Bure | 1946 | Örebro Simallians | 49.17 | 1:43.91 | |||||
- | Marie Dasler | 1968 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 december 2017 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 12:05 |