Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  ÖSA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer BC, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    34.34        1:15.65   
Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians    36.72        1:21.93   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    38.26        1:24.55   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    37.32        1:26.80   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    40.09        1:30.78   
Michelle Cen  2000  Örebro Simallians    40.95        1:32.28   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    43.50        1:38.80   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar BC, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Forsström  2002  Örebro Simallians    37.84        1:22.84   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    38.15        1:23.65   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    38.47        1:24.34   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    38.01        1:24.57   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    37.74        1:29.10   
Oscar Mejsten  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians            38.43   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            39.68   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            42.00   
Amanda Ericson  2002  Örebro Simallians            48.73   
Isabella Hocanin  1997  Örebro Simallians            1:18.75   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Ebba Engren  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Tess Fransson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sina Atashfaraz  2003  Örebro Simallians            42.93   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            48.99   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Cen  2004  Örebro Simallians            21.66   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            22.50   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            23.52   
Martha Dag  2003  Örebro Simallians            25.09   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            25.65   
Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            26.40   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            27.04   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            28.27   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            28.47   
10  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            29.79   
11  Isolde Rosdahl  2006  Örebro Simallians            30.84   
12  Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians            31.33   
13  Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            31.81   
14  Selma Molin  2005  Örebro Simallians            31.92   
15  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            32.26   
15  Wilma Sinnerstad  2007  Örebro Simallians            32.26   
17  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            33.61   
18  Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            34.01   
19  Maniya Malekpour  2005  Örebro Simallians            34.81   
20  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            35.90   
21  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            39.68   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians            15.16   
Markuss Virats  2004  Örebro Simallians            18.60   
Albin Rubensson  2006  Örebro Simallians            21.94   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians            22.97   
Folke Eriksson  2006  Örebro Simallians            31.73   
Melker Karjalainen  2007  Örebro Simallians            40.74   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    34.21        1:11.77   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    35.34        1:12.77   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    34.81        1:12.79   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    35.40        1:14.34   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    37.34        1:17.09   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    38.62        1:17.87   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    36.19        1:18.19   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    38.17        1:19.60   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    40.57        1:25.45   
10  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    42.06        1:28.20   
11  Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    45.06        1:34.49   
12  Amanda Ericson  2002  Örebro Simallians    46.08        1:36.34   
13  Isabella Hocanin  1997  Örebro Simallians    1:25.61        3:11.44   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians    28.46        1:01.59   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    32.51        1:08.81   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    33.68        1:10.18   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    34.44        1:13.49   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    35.70        1:15.50   
Sina Atashfaraz  2003  Örebro Simallians    40.30        1:21.62   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    39.79        1:25.47   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    41.53        1:30.48   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            38.94   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            41.60   
Emelie Cen  2004  Örebro Simallians            44.44   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            45.90   
Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians            45.96   
Ebba Engren  2004  Örebro Simallians            47.29   
Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians            47.96   
Victoria Svanborg  1994  Örebro Simallians            48.54   
Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            48.81   
10  Isabella Hocanin  1997  Örebro Simallians            1:24.02   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians            29.32   
Markuss Virats  2004  Örebro Simallians            36.60   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians            39.13   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            44.44   
Folke Eriksson  2006  Örebro Simallians            47.38   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians            47.97   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            19.77   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            22.24   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            22.77   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            22.98   
Amelie Stedfeldt  2006  Örebro Simallians            23.10   
Martha Dag  2003  Örebro Simallians            24.25   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians            24.31   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            24.52   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            24.70   
10  Maniya Malekpour  2005  Örebro Simallians            25.73   
11  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            25.93   
12  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            26.43   
13  Selma Molin  2005  Örebro Simallians            26.78   
14  Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            26.83   
15  Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            27.37   
16  Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            27.39   
17  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            27.43   
18  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            27.48   
19  Alexandra Bergman  2008  Örebro Simallians            27.49   
20  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            28.16   
21  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            28.18   
22  Isolde Rosdahl  2006  Örebro Simallians            29.21   
23  Wilma Sinnerstad  2007  Örebro Simallians            29.30   
24  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            29.38   
25  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            32.32   
26  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            37.76   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Rubensson  2006  Örebro Simallians            18.41   
Max Ballester Moreno  2007  Örebro Simallians            23.72   
Anton Schön  2006  Örebro Simallians            25.19   
Vassillis Panagiotopoulos  2006  Örebro Simallians            25.85   
Leon Åkerberg  2007  Örebro Simallians            26.15   
Melker Karjalainen  2007  Örebro Simallians            27.87   
Max Aronsson  2005  Örebro Simallians            36.47   
Carl Kvillebäck  2008  Örebro Simallians            38.18   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karin Lobenius  1972  Örebro Simallians    36.12        1:16.17   
Harriet Bure  1946  Örebro Simallians    43.45        1:31.55   
Victoria Svanborg  1994  Örebro Simallians    49.97        1:48.25   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Damer DKM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    41.51  1:28.50  2:16.57    3:03.79   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    42.23  1:31.56  2:23.12    3:11.95   
Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    43.28  1:31.57  2:22.12    3:12.28   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    42.74  1:33.39  2:25.54    3:14.55   
Michelle Cen  2000  Örebro Simallians    48.96  1:43.22  2:39.89    3:35.10   
Terese Engström  1999  Örebro Simallians    50.74  1:47.38  2:44.14    3:40.44   
                     
 
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar DKM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    36.85  1:20.02  2:04.56    2:47.78   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    38.04  1:23.36  2:08.67    2:52.79   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    38.72  1:22.74  2:08.50    2:52.91   
Robin Flyman  1995  Örebro Simallians    38.68  1:23.38  2:08.91    2:54.13   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    38.28  1:23.00  2:09.37    2:55.90   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    42.28  1:31.05  2:20.08    3:08.51   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    42.52  1:30.30  2:20.20    3:08.78   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    45.79  1:36.49  2:27.17    3:17.13   
Oscar Mejsten  2000  Örebro Simallians    46.91  1:38.28  2:33.32    3:26.24   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    43.94        1:33.78   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    44.42        1:35.97   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    46.00        1:37.63   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    49.09        1:43.90   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    49.60        1:44.49   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    48.00        1:45.10   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    49.75        1:47.02   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    43.80        1:32.53   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    45.78        1:38.40   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    44.19        1:39.58   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    48.52        1:41.58   
Sina Atashfaraz  2003  Örebro Simallians    48.43        1:42.43   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    49.25        1:43.88   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    50.46        1:47.13   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            47.91   
Amanda Ericson  2002  Örebro Simallians            51.19   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            52.22   
Emelie Cen  2004  Örebro Simallians            52.37   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            52.98   
Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians            53.17   
Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            53.20   
Tess Fransson  2004  Örebro Simallians            57.76   
Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians            58.95   
10  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            59.06   
11  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            1:00.04   
12  Ebba Engren  2004  Örebro Simallians            1:01.83   
Martha Dag  2003  Örebro Simallians            DSQ   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians            41.49   
Markuss Virats  2004  Örebro Simallians            45.32   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            49.70   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians            56.49   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            1:00.29   
Folke Eriksson  2006  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            26.21   
Selma Molin  2005  Örebro Simallians            26.39   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            27.95   
Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians            28.55   
Amelie Stedfeldt  2006  Örebro Simallians            29.69   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            30.35   
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            30.39   
Isolde Rosdahl  2006  Örebro Simallians            30.42   
Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            30.56   
10  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            30.98   
11  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            31.42   
12  Wilma Sinnerstad  2007  Örebro Simallians            31.46   
13  Maniya Malekpour  2005  Örebro Simallians            31.64   
14  Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians            31.89   
15  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            32.42   
16  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            32.66   
17  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            32.74   
18  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            33.48   
19  Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            37.05   
20  Alexandra Bergman  2008  Örebro Simallians            37.54   
21  Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            37.55   
22  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            40.00   
23  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            41.29   
24  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            42.72   
                     
 
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Rubensson  2006  Örebro Simallians            26.44   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            28.61   
Anton Schön  2006  Örebro Simallians            29.95   
Vassillis Panagiotopoulos  2006  Örebro Simallians            31.21   
Max Ballester Moreno  2007  Örebro Simallians            32.51   
Carl Kvillebäck  2008  Örebro Simallians            34.89   
Melker Karjalainen  2007  Örebro Simallians            35.79   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Mixed Maste, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karin Lobenius  1972  Örebro Simallians    45.74        1:38.32   
Harriet Bure  1946  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    40.29        1:22.58   
Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    41.22        1:24.74   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    41.57        1:25.25   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    42.32        1:25.75   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    40.98        1:26.55   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    41.73        1:26.64   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    43.79        1:29.06   
Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians    43.92        1:31.13   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    50.53        1:40.82   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians    32.87        1:10.70   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    41.41        1:22.97   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians    42.81        1:25.88   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    46.53        1:32.03   
Sina Atashfaraz  2003  Örebro Simallians    47.94        1:37.00   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            46.93   
Tess Fransson  2004  Örebro Simallians            48.09   
Amanda Ericson  2002  Örebro Simallians            48.58   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            51.16   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            53.68   
Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            56.00   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            56.77   
Emelie Cen  2004  Örebro Simallians            58.60   
Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians            58.90   
Ebba Engren  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Martha Dag  2003  Örebro Simallians            DSQ   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians            44.70   
Markuss Virats  2004  Örebro Simallians            45.12   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            49.24   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians            50.08   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians            50.54   
Folke Eriksson  2006  Örebro Simallians            54.65   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            55.07   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            25.91   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians            26.30   
Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians            27.04   
Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            27.39   
Amelie Stedfeldt  2006  Örebro Simallians            27.85   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            28.13   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            30.00   
Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            30.35   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            30.63   
10  Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            31.21   
11  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            32.19   
12  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            32.35   
13  Maniya Malekpour  2005  Örebro Simallians            32.43   
14  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            33.27   
15  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians            33.45   
16  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            33.49   
17  Isolde Rosdahl  2006  Örebro Simallians            33.66   
18  Wilma Sinnerstad  2007  Örebro Simallians            34.08   
19  Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            34.36   
20  Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            35.15   
21  Selma Molin  2005  Örebro Simallians            35.66   
22  Alexandra Bergman  2008  Örebro Simallians            36.45   
23  Tyra Lagstam  2007  Örebro Simallians            36.64   
24  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            38.95   
                     
 
Gren 29, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Ballester Moreno  2007  Örebro Simallians            30.62   
Melker Karjalainen  2007  Örebro Simallians            32.13   
Vassillis Panagiotopoulos  2006  Örebro Simallians            32.17   
Anton Schön  2006  Örebro Simallians            34.82   
Carl Kvillebäck  2008  Örebro Simallians            44.83   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    40.44  1:25.65  2:21.99    3:06.23   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    43.98  1:31.03  2:28.47    3:14.95   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    45.21  1:33.17  2:31.88    3:17.16   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    47.30  1:39.42  2:42.65    3:31.79   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians    35.20  1:15.97  2:09.86    2:48.77   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    39.24  1:26.51  2:23.38    3:01.60   
Oscar Mejsten  2000  Örebro Simallians    38.40  1:24.94  2:20.63    3:03.98   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    43.77  1:33.12  2:31.29    3:15.72   
Sina Atashfaraz  2003  Örebro Simallians    48.41  1:41.17  2:41.84    3:29.14   
Kevin Cao  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    46.04        1:41.21   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    52.62        1:45.51   
Amanda Ericson  2002  Örebro Simallians    49.01        1:45.92   
Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    50.68        1:46.80   
Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    56.48        1:56.23   
Emelie Cen  2004  Örebro Simallians    57.19        1:59.05   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    56.74        2:00.49   
Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians    59.09        2:00.82   
Ebba Engren  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Parsa Najafi  1999  Örebro Simallians    38.76        1:20.22   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    46.22        1:39.07   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    51.86        1:44.37   
Folke Eriksson  2006  Örebro Simallians            DSQ   
Jakob Engren  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 35, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    1:13.89  2:35.81  3:58.23  5:20.88  10:42.88   
          6:42.11  8:03.82  9:24.76       
Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    1:18.81  2:42.96  4:08.49  5:33.65  11:09.61   
          6:58.30  8:22.71  9:46.57       
Michelle Cen  2000  Örebro Simallians    1:15.96  2:39.58  4:05.60  5:32.26  11:21.57   
          6:59.17  8:27.71  9:56.49       
Terese Engström  1999  Örebro Simallians    1:21.10  2:50.15  4:20.60  5:51.01  11:51.74   
          7:20.96  8:51.95  10:22.27       
Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians            DNF   
                     
                     
 
Gren 36, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:06.36  2:16.64  3:26.92  4:37.90  9:15.22   
          5:49.07  7:00.69  8:10.87       
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:06.00  2:16.74  3:26.82  4:37.33  9:16.22   
          5:48.20  6:58.95  8:09.76       
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    1:08.06  2:23.32  3:37.93  4:53.10  9:50.60   
          6:09.84  7:25.77  8:40.36       
Robin Flyman  1995  Örebro Simallians    1:09.90  2:25.99  3:42.89  4:59.07  9:58.61   
          6:15.69  7:32.43  8:47.20       
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    1:15.66  2:36.72  3:57.05  5:17.33  10:34.22   
          6:38.63  7:58.84  9:18.38       
William Forsström  2002  Örebro Simallians    1:18.43  2:44.05  4:08.73  5:34.00  11:06.89   
          6:58.62  8:23.75  9:47.35       
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    1:16.44  2:40.17  4:06.31  5:33.24  11:26.89   
          7:01.15  8:30.04  9:58.69       
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    1:19.45  2:47.05  4:15.55  5:44.59  11:34.24   
          7:14.20  8:42.68  10:10.07       
Oscar Mejsten  2000  Örebro Simallians    1:22.92  2:56.47  4:33.04  6:11.09  12:37.75   
          7:50.25  9:29.68  11:06.13       
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    1:12.72  1:53.63  2:34.02    2:34.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  12:45