Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 3 & Distans-KM 2019    Utskriftsdatum  07 september 2019   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  18:12   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2019         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim Herrar DKM, Finaler 
Distans-KM 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    31.57  1:07.43  1:42.65    2:20.57   
André Gradin  1994  Örebro Simallians    31.72  1:07.55  1:44.74    2:23.91   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    34.72  1:15.80  1:59.71    2:46.00   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    35.18  1:17.69  2:02.59    2:46.79   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    36.73  1:21.69  2:10.31    3:01.26   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer DKM, Finaler 
Distans-KM 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    33.91  1:13.97  1:56.08    2:38.90   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    33.83  1:14.11  1:58.25    2:44.76   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    34.75  1:15.31  2:02.57    2:47.47   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    34.52  1:17.73  2:05.41    2:50.51   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    36.38  1:20.26  2:10.36    2:59.27   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    44.46  1:41.23  2:43.19    3:45.60   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    49.55  1:47.93  2:48.99    3:51.52   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Butterfly Challenges tid: 1:20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians    25.61        55.84   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    28.76        1:03.76   
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians    30.99        1:14.15   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    32.97        1:18.51   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    36.60        1:22.33   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    36.54        1:24.85   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians    41.30        1:32.41   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            DNS   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Butterfly Challenges 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    32.95        1:13.21   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    34.16        1:15.17   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    41.17        1:31.59   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    43.00        1:32.03   
Wilma Pettersson  2004  Örebro Simallians    42.96        1:38.02   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Guldtid: 40, Silvertid: 46, Bronstid: 53 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            47.25   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            49.27   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Guldtid: 40, Silvertid: 46, Bronstid: 53 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians            38.62   
Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians            40.28   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            41.94   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            41.97   
Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians            44.81   
Klara Parkow  2009  Örebro Simallians            44.91   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            45.65   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians            45.65   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            46.42   
10  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            47.33   
11  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            50.26   
Tove Oskarsson  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: genomföra 25m, Silvertid: genomföra 15m, Bronstid: genomföra 10m 
Pokal 2 - Guldtid: 22, Silvertid: 25, Bronstid: 28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians            20.78   
John Törnberg  2008  Örebro Simallians            24.44   
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians            24.80   
Edwin Svedell  2006  Örebro Simallians            24.92   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            25.08   
Anton Schön  2006  Örebro Simallians            26.52   
Sven Magnusson Szabo  2009  Örebro Simallians            27.22   
Alexander Söderberg  2007  Örebro Simallians            27.60   
Martin Holmberg  2008  Örebro Simallians            27.73   
10  Gustav Thunborg  2009  Örebro Simallians            33.58   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: genomföra 25m, Silvertid: genomföra 15m, Bronstid: genomföra 10m 
Pokal 2 - Guldtid: 22, Silvertid: 25, Bronstid: 28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Iris Petersson  2009  Örebro Simallians            19.95   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            20.01   
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            20.04   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            20.15   
Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            20.40   
Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            20.57   
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            20.85   
Freja Gruvaeus  2008  Örebro Simallians            20.99   
Wilma Ullefors  2008  Örebro Simallians            21.56   
10  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            21.79   
11  Ida Sjöström  2006  Örebro Simallians            22.12   
12  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            22.66   
13  Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            22.70   
14  Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            22.73   
15  Emmy Koskela  2010  Örebro Simallians            23.14   
16  Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians            24.51   
17  Emilia Grip  2010  Örebro Simallians            24.85   
18  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            25.62   
19  Emmalie Alm  2009  Örebro Simallians            25.84   
20  Eleonora Dahl  2009  Örebro Simallians            26.33   
21  Majken Lindqvist  2011  Örebro Simallians            29.42   
22  Saga Ullefors  2011  Örebro Simallians            30.31   
23  Emma Pettersson  2010  Örebro Simallians            30.69   
Karolina Virate  2009  Örebro Simallians            DNS   
Wera Hansen  2008  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 1:25, Silvertid: 1:35, Bronstid: 1:45 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians    42.69        1:27.21   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    1:29.86        1:29.86   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    45.67        1:41.75   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 1:25, Silvertid: 1:35, Bronstid: 1:45 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    41.28        1:22.85   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    44.74        1:29.08   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    44.18        1:29.41   
Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians    45.12        1:31.37   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    43.71        1:31.49   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    43.86        1:32.22   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians    46.75        1:34.29   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    47.00        1:34.90   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    46.03        1:36.76   
10  Tove Oskarsson  2004  Örebro Simallians    47.74        1:39.30   
11  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians    47.59        1:39.56   
12  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians    48.69        1:40.02   
13  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    48.97        1:40.89   
14  Klara Parkow  2009  Örebro Simallians    1:43.70        1:43.70   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 47, Silvertid: 51, Bronstid: 56 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            44.94   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            48.70   
Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians            48.72   
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians            50.00   
Edwin Svedell  2006  Örebro Simallians            52.42   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 47, Silvertid: 51, Bronstid: 56 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            47.16   
Freja Gruvaeus  2008  Örebro Simallians            47.43   
Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            48.21   
Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            49.49   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            49.70   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            49.92   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            50.29   
Iris Petersson  2009  Örebro Simallians            50.39   
Wilma Ullefors  2008  Örebro Simallians            50.67   
10  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            50.82   
11  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            51.73   
12  Ida Sjöström  2006  Örebro Simallians            55.94   
13  Emilia Grip  2010  Örebro Simallians            56.80   
Wera Hansen  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: 26, Silvertid: 29, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Schön  2006  Örebro Simallians            24.37   
Olle Wåhlin  2010  Örebro Simallians            25.03   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            26.43   
Alexander Söderberg  2007  Örebro Simallians            27.44   
Sven Magnusson Szabo  2009  Örebro Simallians            28.04   
Martin Holmberg  2008  Örebro Simallians            28.27   
John Törnberg  2008  Örebro Simallians            29.58   
Gustav Thunborg  2009  Örebro Simallians            33.45   
Alexander Taher  2008  Örebro Simallians            36.66   
10  Folke Schön  2009  Örebro Simallians            36.69   
                     
 
Gren 14, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: 26, Silvertid: 29, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Koskela  2010  Örebro Simallians            24.09   
Enya Edwall  2012  Örebro Simallians            24.77   
Eleonora Dahl  2009  Örebro Simallians            25.31   
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            25.39   
Emmalie Alm  2009  Örebro Simallians            27.17   
Selma Walterdahl  2011  Örebro Simallians            28.10   
Emma Pettersson  2010  Örebro Simallians            28.55   
Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians            28.94   
Majken Lindqvist  2011  Örebro Simallians            29.20   
10  Saga Ullefors  2011  Örebro Simallians            32.71   
11  Edith Wester  2008  Örebro Simallians            40.19   
Karolina Virate  2009  Örebro Simallians            DNS   
Vera Kämblad  2007  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 1:35, Silvertid: 1:45, Bronstid: 1:55 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    32.47        1:10.32   
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    44.89        1:35.26   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians    47.03        1:40.76   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 1:35, Silvertid: 1:45, Bronstid: 1:55 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    45.29        1:35.40   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    47.37        1:39.72   
Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians    47.43        1:39.97   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    45.91        1:40.49   
Wilma Pettersson  2004  Örebro Simallians    48.83        1:42.25   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    49.12        1:44.45   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians    51.01        1:46.69   
Freja Gruvaeus  2008  Örebro Simallians    50.49        1:47.61   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    50.96        1:47.92   
10  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians    52.19        1:50.51   
11  Tove Oskarsson  2004  Örebro Simallians    50.73        1:50.99   
12  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    53.72        1:53.73   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 51, Silvertid: 55, Bronstid: 58 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians            48.91   
Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians            52.64   
Sven Magnusson Szabo  2009  Örebro Simallians            54.63   
Edwin Svedell  2006  Örebro Simallians            56.10   
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians            56.29   
Anton Schön  2006  Örebro Simallians            56.44   
Alexander Söderberg  2007  Örebro Simallians            1:00.56   
Martin Holmberg  2008  Örebro Simallians            1:01.27   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 51, Silvertid: 55, Bronstid: 58 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            50.19   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            51.32   
Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            51.97   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            52.41   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            52.73   
Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            53.44   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            54.84   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            55.64   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            55.76   
10  Klara Parkow  2009  Örebro Simallians            56.55   
11  Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            57.49   
Ida Sjöström  2006  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: 28, Silvertid: 31, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Sundström Sjöholm  2009  Örebro Simallians            30.03   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            30.45   
Alexander Taher  2008  Örebro Simallians            33.20   
Gustav Thunborg  2009  Örebro Simallians            33.38   
Olle Wåhlin  2010  Örebro Simallians            33.54   
John Törnberg  2008  Örebro Simallians            33.99   
Folke Schön  2009  Örebro Simallians            34.94   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: 28, Silvertid: 31, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            25.87   
Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians            26.69   
Enya Edwall  2012  Örebro Simallians            26.72   
Iris Petersson  2009  Örebro Simallians            27.29   
Emilia Grip  2010  Örebro Simallians            27.36   
Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            27.48   
Wilma Ullefors  2008  Örebro Simallians            28.47   
Emmy Koskela  2010  Örebro Simallians            28.59   
Eleonora Dahl  2009  Örebro Simallians            28.68   
10  Wera Hansen  2008  Örebro Simallians            28.86   
11  Edith Wester  2008  Örebro Simallians            29.13   
12  Emmalie Alm  2009  Örebro Simallians            29.45   
13  Majken Lindqvist  2011  Örebro Simallians            30.16   
14  Selma Walterdahl  2011  Örebro Simallians            32.40   
15  Saga Ullefors  2011  Örebro Simallians            33.15   
16  Emma Pettersson  2010  Örebro Simallians            35.55   
Karolina Virate  2009  Örebro Simallians            DNS   
Vera Kämblad  2007  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Herrar + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 1:15, Silvertid: 1:25, Bronstid: 1:35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    36.17        1:14.65   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians    36.41        1:14.91   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    39.31        1:22.64   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians    44.68        1:41.35   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 1:15, Silvertid: 1:25, Bronstid: 1:35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    35.48        1:13.11   
Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    37.20        1:16.40   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    37.20        1:17.80   
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    39.86        1:21.60   
Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians    41.08        1:24.06   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    40.15        1:24.40   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    41.63        1:27.65   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    42.49        1:27.81   
Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians    42.47        1:28.47   
10  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians    43.36        1:28.79   
11  Tove Oskarsson  2004  Örebro Simallians    40.73        1:28.80   
12  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    43.02        1:28.82   
13  Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    43.33        1:31.45   
14  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians    43.48        1:32.56   
15  Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    44.17        1:33.07   
16  Klara Parkow  2009  Örebro Simallians    46.25        1:34.49   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 41, Silvertid: 45, Bronstid: 49 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians            23.05   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            25.81   
Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians            38.14   
Edwin Svedell  2006  Örebro Simallians            45.73   
Alexander Söderberg  2007  Örebro Simallians            46.95   
Anton Schön  2006  Örebro Simallians            47.95   
Martin Holmberg  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 41, Silvertid: 45, Bronstid: 49 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            41.16   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians            41.92   
Elsa Linge  2007  Örebro Simallians            42.29   
Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians            42.68   
Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            43.03   
Iris Petersson  2009  Örebro Simallians            44.02   
Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            44.76   
Freja Gruvaeus  2008  Örebro Simallians            44.87   
Ida Sjöström  2006  Örebro Simallians            45.07   
10  Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            45.93   
11  Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            46.71   
12  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            48.01   
13  Wilma Ullefors  2008  Örebro Simallians            48.71   
Karolina Virate  2009  Örebro Simallians            DNS   
Wera Hansen  2008  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: 23, Silvertid: 26, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians            19.62   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            22.24   
John Törnberg  2008  Örebro Simallians            22.97   
Sven Magnusson Szabo  2009  Örebro Simallians            23.21   
Jonatan Sundström Sjöholm  2009  Örebro Simallians            23.41   
Olle Wåhlin  2010  Örebro Simallians            24.72   
Gustav Thunborg  2009  Örebro Simallians            25.44   
Alexander Taher  2008  Örebro Simallians            29.73   
Folke Schön  2009  Örebro Simallians            30.50   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer, Finaler 
Pokal 1 - Guldtid: 23, Silvertid: 26, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians            21.47   
Emilia Grip  2010  Örebro Simallians            22.91   
Emmy Koskela  2010  Örebro Simallians            23.59   
Eleonora Dahl  2009  Örebro Simallians            23.71   
Enya Edwall  2012  Örebro Simallians            25.49   
Saga Ullefors  2011  Örebro Simallians            25.92   
Emma Pettersson  2010  Örebro Simallians            26.16   
Emmalie Alm  2009  Örebro Simallians            26.24   
Majken Lindqvist  2011  Örebro Simallians            27.57   
10  Edith Wester  2008  Örebro Simallians            29.56   
11  Selma Walterdahl  2011  Örebro Simallians            30.66   
Vera Kämblad  2007  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Herrar + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 3:10, Silvertid: 3:25, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adrian Tallroth  2004  Örebro Simallians    39.04  1:28.52  2:21.87    3:04.54   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    51.44  1:45.70  2:45.20    3:32.95   
                     
 
Gren 28, 200m Medley Damer + M, Finaler 
Pokal 3 - Guldtid: 3:10, Silvertid: 3:25, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    41.96  1:30.26  2:29.84    3:14.11   
Ebba Koskela  2007  Örebro Simallians    43.21  1:35.84  2:30.94    3:19.95   
Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    49.99  1:41.71  2:46.02    3:31.51   
Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    47.80  1:42.45  2:42.13    3:33.53   
Stina Westerlund  2005  Örebro Simallians    50.31  1:49.73  2:54.86    3:48.97   
Tove Oskarsson  2004  Örebro Simallians            DNS   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Medley Herrar + M, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 1:40, Silvertid: 1:50, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Kling  1993  Örebro Simallians    27.48        59.78   
Peter Normen  1960  Örebro Simallians    35.28        1:15.01   
Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians    51.22        1:46.36   
Kevin Rugero Mulisa  2003  Örebro Simallians    50.98        1:54.12   
Edwin Svedell  2006  Örebro Simallians    54.98        1:58.24   
Boris Fernandez  2010  Örebro Simallians    58.21        1:59.95   
Björn C-G Calleberg  1981  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 30, 100m Medley Damer + M, Finaler 
Pokal 2 - Guldtid: 1:40, Silvertid: 1:50, Bronstid: genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians    47.78        1:39.76   
Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians    47.02        1:40.57   
Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    46.69        1:40.73   
Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    48.34        1:40.88   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians    46.76        1:42.23   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians    50.21        1:43.86   
Klara Parkow  2009  Örebro Simallians    49.41        1:44.54   
Emelie Lem  2007  Örebro Simallians    53.40        1:47.43   
Freja Gruvaeus  2008  Örebro Simallians    51.11        1:48.52   
10  Tyra Högfeldt  2005  Örebro Simallians    52.35        1:48.79   
11  Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians    50.64        1:49.62   
12  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians    55.45        1:54.00   
13  Wilma Ullefors  2008  Örebro Simallians    53.44        1:57.09   
14  Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians    57.32        1:59.84   
Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians            DSQ   
Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Ida Sjöström  2006  Örebro Simallians            DSQ   
Iris Petersson  2009  Örebro Simallians            DSQ   
Sadie Ford  2007  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Herrar DKM, Finaler 
Distans-KM 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:01.83  2:07.26  3:12.26    4:15.87   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    1:03.66  2:12.61  3:22.68    4:31.64   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    1:05.53  2:17.14  3:28.65    4:39.74   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    1:11.37  2:29.28  3:47.87    5:04.54   
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians    1:05.11  2:20.86  3:44.10    5:06.74   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    1:11.72  2:32.54  3:53.57    5:13.99   
Nathaniel Miles  2004  Örebro Simallians    1:17.82  2:42.81  4:07.24    5:28.61   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    1:15.12  2:39.57  4:03.91    5:29.07   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    1:18.32  2:50.56  4:29.56    6:05.60   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            DNS   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            DNS   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Damer DKM, Finaler 
Distans-KM 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    1:07.50  2:20.77  3:34.47    4:45.03   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    1:10.62  2:26.79  3:43.93    4:59.08   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    1:11.78  2:29.32  3:46.86    5:02.25   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    1:11.20  2:28.75  3:47.74    5:07.60   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    1:14.59  2:35.24  3:56.64    5:17.10   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    1:17.36  2:41.31  4:05.03    5:26.03   
Wilma Pettersson  2004  Örebro Simallians    1:18.55  2:44.75  4:09.07    5:30.75   
Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    1:19.98  2:45.58  4:12.30    5:37.08   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    1:22.85  2:50.72  4:19.88    5:49.39   
10  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    1:24.39  2:55.59  4:28.83    6:00.78   
11  Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    1:27.35  3:02.08  4:37.90    6:11.51   
12  Tilde Rilvèn  2008  Örebro Simallians    1:29.13  3:06.55  4:44.56    6:17.85   
13  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    1:31.97  3:12.84  4:52.95    6:30.81   
14  Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    1:36.60  3:18.52  4:59.82    6:38.02   
15  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            6:53.87   
16  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            7:08.26   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            DNS   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 september 2019 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  18:12