Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Utmanaren 2 / Distans-KM | Utskriftsdatum | 21 april 2018 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 april 2018 |
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 39.56 | 1:24.91 | |||||
2 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 41.55 | 1:31.59 | |||||
3 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 39.57 | 1:37.55 | |||||
- | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 31.03 | 1:08.59 | |||||
2 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 39.21 | 1:31.04 | |||||
3 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 40.17 | 1:36.79 | |||||
- | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.56 | ||||||
2 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 32.24 | ||||||
3 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 42.77 | ||||||
4 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 44.91 | ||||||
5 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 46.33 | ||||||
6 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 47.35 | ||||||
7 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 50.51 | ||||||
8 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 54.15 | ||||||
- | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 31.18 | ||||||
2 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 39.04 | ||||||
3 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 39.56 | ||||||
4 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 40.22 | ||||||
5 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 40.98 | ||||||
6 | William Lindh | 2005 | Örebro Simallians | 41.17 | ||||||
7 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 44.67 | ||||||
8 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 45.95 | ||||||
9 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 48.65 | ||||||
- | Folke Eriksson | 2006 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 20.64 | ||||||
2 | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | 21.45 | ||||||
3 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 21.48 | ||||||
4 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 21.52 | ||||||
5 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 21.58 | ||||||
6 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 24.56 | ||||||
7 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 24.68 | ||||||
8 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 24.84 | ||||||
9 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 24.85 | ||||||
10 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 25.24 | ||||||
11 | Jonna Kanflod | 2006 | Örebro Simallians | 25.45 | ||||||
12 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 26.10 | ||||||
13 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 26.17 | ||||||
14 | Emilia de Basso | 2007 | Örebro Simallians | 26.24 | ||||||
15 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 26.26 | ||||||
16 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 26.62 | ||||||
17 | Wilma Ullefors | 2008 | Örebro Simallians | 26.71 | ||||||
18 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 27.03 | ||||||
19 | Jessica Pan | 2007 | Örebro Simallians | 27.20 | ||||||
20 | Tuva Öhlin | 2006 | Örebro Simallians | 27.35 | ||||||
21 | Wilma Sinnerstad | 2007 | Örebro Simallians | 27.38 | ||||||
22 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 28.15 | ||||||
23 | Sadie Ford | 2007 | Örebro Simallians | 28.27 | ||||||
24 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 28.53 | ||||||
25 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 28.76 | ||||||
26 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 28.78 | ||||||
27 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 28.88 | ||||||
28 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 28.89 | ||||||
29 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 30.44 | ||||||
30 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 30.95 | ||||||
31 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 33.55 | ||||||
32 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 34.16 | ||||||
33 | Alma Ajanovic | 2009 | Örebro Simallians | 36.63 | ||||||
- | Klara Parkow | 2009 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | 23.61 | ||||||
2 | Alexander Karlsson | 2005 | Örebro Simallians | 23.70 | ||||||
3 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 26.62 | ||||||
4 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 27.30 | ||||||
5 | Nils Dittlau | 2006 | Örebro Simallians | 28.52 | ||||||
6 | Dimitris Panagiotopoulos | 2008 | Örebro Simallians | 28.67 | ||||||
7 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 28.80 | ||||||
8 | Kevin Rugero Mulisa | 2003 | Örebro Simallians | 28.95 | ||||||
9 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 29.10 | ||||||
10 | Sebastian Norlander | 2007 | Örebro Simallians | 29.11 | ||||||
11 | Edwin Svedell | 2006 | Örebro Simallians | 29.15 | ||||||
12 | Jordan Hernández Öhrn | 2006 | Örebro Simallians | 30.54 | ||||||
13 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 30.92 | ||||||
14 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 31.01 | ||||||
15 | Anton Schön | 2006 | Örebro Simallians | 31.55 | ||||||
16 | Arvid Dittlau | 2008 | Örebro Simallians | 32.30 | ||||||
17 | Arman Tatarian | 2009 | Örebro Simallians | 32.64 | ||||||
18 | Isak Pöhner | 2006 | Örebro Simallians | 33.34 | ||||||
18 | Lukas Sörling | 2008 | Örebro Simallians | 33.34 | ||||||
20 | Jean Tatarian | 2007 | Örebro Simallians | 36.05 | ||||||
21 | Albin Hocanin | 2008 | Örebro Simallians | 36.16 | ||||||
22 | Måns Eriksson | 2009 | Örebro Simallians | 41.29 | ||||||
- | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 28.59 | 1:01.98 | |||||
2 | Fred Niemelä | 1977 | Örebro Simallians | 34.01 | 1:19.38 | |||||
3 | Karin Lobenius | 1972 | Örebro Simallians | 39.84 | 1:25.41 | |||||
4 | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | 41.11 | 1:33.93 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 36.26 | 1:15.70 | |||||
2 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 35.97 | 1:15.78 | |||||
3 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 38.34 | 1:18.31 | |||||
4 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:19.96 | |||||
5 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 38.62 | 1:21.40 | |||||
6 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 39.27 | 1:25.60 | |||||
7 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 40.17 | 1:27.44 | |||||
8 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 43.43 | 1:31.51 | |||||
- | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 29.23 | 1:01.55 | |||||
2 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 34.40 | 1:14.40 | |||||
3 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 35.33 | 1:14.44 | |||||
4 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 34.56 | 1:14.88 | |||||
5 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 37.88 | 1:21.29 | |||||
6 | William Lindh | 2005 | Örebro Simallians | 39.75 | 1:22.29 | |||||
7 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 39.31 | 1:22.71 | |||||
8 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 41.89 | 1:27.19 | |||||
9 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 41.10 | 1:27.89 | |||||
- | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | 40.84 | ||||||
2 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 40.88 | ||||||
3 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 41.37 | ||||||
4 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 43.01 | ||||||
5 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 43.23 | ||||||
6 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 44.25 | ||||||
7 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 44.35 | ||||||
8 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 45.67 | ||||||
9 | Jonna Kanflod | 2006 | Örebro Simallians | 45.93 | ||||||
10 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 46.28 | ||||||
11 | Ebba Niemelä | 2009 | Örebro Simallians | 47.06 | ||||||
12 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 47.15 | ||||||
13 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 47.47 | ||||||
14 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 48.79 | ||||||
15 | Tuva Öhlin | 2006 | Örebro Simallians | 49.14 | ||||||
16 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 49.18 | ||||||
17 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 50.02 | ||||||
18 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 51.00 | ||||||
19 | Emilia de Basso | 2007 | Örebro Simallians | 51.54 | ||||||
- | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Raimo Huhtala | 1960 | Örebro Simallians | 30.70 | ||||||
2 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 40.87 | ||||||
3 | Alexander Karlsson | 2005 | Örebro Simallians | 40.94 | ||||||
4 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 41.46 | ||||||
5 | Folke Eriksson | 2006 | Örebro Simallians | 41.78 | ||||||
6 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 42.08 | ||||||
7 | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | 42.74 | ||||||
8 | Nahuel Lopez | 2004 | Örebro Simallians | 45.41 | ||||||
9 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 48.22 | ||||||
10 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 51.69 | ||||||
Gren 12, 25m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Linge | 2007 | Örebro Simallians | 21.10 | ||||||
2 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 21.60 | ||||||
3 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 21.82 | ||||||
4 | Saga Ljungdahl | 2008 | Örebro Simallians | 21.88 | ||||||
4 | Wilma Sinnerstad | 2007 | Örebro Simallians | 21.88 | ||||||
6 | Jessica Pan | 2007 | Örebro Simallians | 22.53 | ||||||
7 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 22.68 | ||||||
8 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 22.79 | ||||||
9 | Sadie Ford | 2007 | Örebro Simallians | 23.23 | ||||||
10 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 23.42 | ||||||
11 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 23.51 | ||||||
12 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 23.62 | ||||||
13 | Rut Kämblad | 2008 | Örebro Simallians | 24.00 | ||||||
14 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 24.29 | ||||||
15 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 24.36 | ||||||
16 | Olivia Hill | 2006 | Örebro Simallians | 24.45 | ||||||
17 | Filippa Funke | 2008 | Örebro Simallians | 25.97 | ||||||
18 | Wilma Ullefors | 2008 | Örebro Simallians | 26.82 | ||||||
19 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 27.10 | ||||||
20 | Alma Ajanovic | 2009 | Örebro Simallians | 27.60 | ||||||
21 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 28.53 | ||||||
- | Klara Parkow | 2009 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Rugero Mulisa | 2003 | Örebro Simallians | 18.89 | ||||||
2 | Arces Karami | 2006 | Örebro Simallians | 21.24 | ||||||
3 | Anton Schön | 2006 | Örebro Simallians | 21.75 | ||||||
4 | Nils Dittlau | 2006 | Örebro Simallians | 22.15 | ||||||
5 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 22.16 | ||||||
6 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 23.59 | ||||||
7 | Sebastian Norlander | 2007 | Örebro Simallians | 24.03 | ||||||
8 | Isak Pöhner | 2006 | Örebro Simallians | 24.08 | ||||||
9 | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | 24.97 | ||||||
10 | Arvid Dittlau | 2008 | Örebro Simallians | 25.40 | ||||||
11 | Lukas Sörling | 2008 | Örebro Simallians | 25.50 | ||||||
12 | Dimitris Panagiotopoulos | 2008 | Örebro Simallians | 25.86 | ||||||
13 | Edwin Svedell | 2006 | Örebro Simallians | 25.99 | ||||||
14 | Jean Tatarian | 2007 | Örebro Simallians | 26.34 | ||||||
15 | Albin Hocanin | 2008 | Örebro Simallians | 26.50 | ||||||
16 | Jordan Hernández Öhrn | 2006 | Örebro Simallians | 29.43 | ||||||
17 | Arman Tatarian | 2009 | Örebro Simallians | 30.21 | ||||||
18 | Måns Eriksson | 2009 | Örebro Simallians | 32.57 | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Örebro Simallians | 25.83 | 54.80 | |||||
2 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 26.38 | 55.78 | |||||
3 | Raimo Huhtala | 1960 | Örebro Simallians | 32.84 | 1:09.79 | |||||
4 | Karin Lobenius | 1972 | Örebro Simallians | 35.91 | 1:15.22 | |||||
5 | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | 36.96 | 1:19.17 | |||||
Gren 15, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.36 | 1:52.53 | 2:31.38 | 2:31.38 | |||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 37.63 | 2:05.21 | 2:50.31 | 2:50.31 | |||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 39.33 | 1:24.72 | 2:11.18 | 2:57.70 | |||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 39.19 | 1:24.80 | 2:12.43 | 2:58.34 | |||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 41.17 | 1:28.14 | 2:16.80 | 3:04.32 | |||
6 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 41.94 | 1:29.52 | 2:17.14 | 3:04.57 | |||
7 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 43.58 | 1:30.98 | 2:18.91 | 3:06.02 | |||
8 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 41.57 | 1:29.29 | 2:17.92 | 3:07.18 | |||
9 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 44.83 | 1:33.13 | 2:20.58 | 3:08.76 | |||
10 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 41.43 | 1:30.72 | 2:22.84 | 3:13.11 | |||
11 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 43.41 | 1:32.72 | 2:23.77 | 3:14.01 | |||
12 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 45.66 | 1:36.48 | 2:26.59 | 3:14.28 | |||
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 36.63 | 1:18.02 | 2:01.85 | 2:45.19 | |||
2 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 37.50 | 1:20.03 | 2:04.60 | 2:48.47 | |||
3 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 37.92 | 1:22.57 | 2:07.40 | 2:50.26 | |||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.59 | 1:22.96 | 2:08.70 | 2:54.52 | |||
5 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 40.07 | 1:27.02 | 2:14.67 | 3:01.56 | |||
6 | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | 41.32 | 1:26.98 | 2:15.17 | 3:01.78 | |||
7 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 45.00 | 1:36.11 | 2:26.76 | 3:16.79 | |||
8 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 46.03 | 1:38.24 | 2:30.06 | 3:20.80 | |||
- | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 45.48 | 1:37.24 | |||||
2 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 47.81 | 1:39.09 | |||||
3 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 48.72 | 1:42.12 | |||||
4 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 49.23 | 1:44.37 | |||||
5 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 51.10 | 1:49.49 | |||||
- | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 44.19 | 1:33.94 | |||||
2 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 44.23 | 1:34.41 | |||||
3 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 47.10 | 1:40.58 | |||||
4 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 46.49 | 1:42.42 | |||||
5 | William Lindh | 2005 | Örebro Simallians | 49.34 | 1:43.63 | |||||
6 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 48.70 | 1:45.03 | |||||
7 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 51.59 | 1:52.39 | |||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | 49.94 | ||||||
2 | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | 50.95 | ||||||
3 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 51.60 | ||||||
4 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 51.74 | ||||||
5 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 52.86 | ||||||
6 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 53.05 | ||||||
7 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 55.56 | ||||||
7 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 55.56 | ||||||
9 | Lisa Liljeson | 2006 | Örebro Simallians | 56.12 | ||||||
10 | Jessica Pan | 2007 | Örebro Simallians | 58.13 | ||||||
11 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 58.45 | ||||||
12 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 59.74 | ||||||
13 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 1:00.86 | ||||||
14 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 1:00.97 | ||||||
15 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 1:01.86 | ||||||
- | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Saga Ljungdahl | 2008 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 44.56 | ||||||
2 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 49.54 | ||||||
3 | Alexander Karlsson | 2005 | Örebro Simallians | 50.80 | ||||||
4 | Folke Eriksson | 2006 | Örebro Simallians | 53.96 | ||||||
5 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 54.11 | ||||||
6 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 54.56 | ||||||
7 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 55.73 | ||||||
8 | Nils Dittlau | 2006 | Örebro Simallians | 56.43 | ||||||
9 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 56.73 | ||||||
- | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 21, 25m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 25.93 | ||||||
2 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 26.38 | ||||||
3 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 26.72 | ||||||
4 | Jonna Kanflod | 2006 | Örebro Simallians | 27.00 | ||||||
5 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 27.17 | ||||||
6 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 27.22 | ||||||
7 | Wilma Sinnerstad | 2007 | Örebro Simallians | 27.40 | ||||||
8 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 27.68 | ||||||
9 | Emilia de Basso | 2007 | Örebro Simallians | 27.70 | ||||||
10 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 27.90 | ||||||
11 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 27.95 | ||||||
12 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 27.96 | ||||||
13 | Olivia Hill | 2006 | Örebro Simallians | 28.00 | ||||||
14 | Ebba Niemelä | 2009 | Örebro Simallians | 28.04 | ||||||
15 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 28.29 | ||||||
16 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 28.36 | ||||||
17 | Filippa Funke | 2008 | Örebro Simallians | 28.68 | ||||||
18 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 28.94 | ||||||
19 | Rut Kämblad | 2008 | Örebro Simallians | 29.08 | ||||||
20 | Elsa Linge | 2007 | Örebro Simallians | 29.27 | ||||||
21 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 29.33 | ||||||
22 | Sadie Ford | 2007 | Örebro Simallians | 29.46 | ||||||
23 | Tuva Öhlin | 2006 | Örebro Simallians | 29.58 | ||||||
24 | Wilma Ullefors | 2008 | Örebro Simallians | 30.64 | ||||||
25 | Alma Ajanovic | 2009 | Örebro Simallians | 32.35 | ||||||
26 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 34.08 | ||||||
27 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 34.40 | ||||||
- | Klara Parkow | 2009 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nahuel Lopez | 2004 | Örebro Simallians | 25.55 | ||||||
2 | Arvid Dittlau | 2008 | Örebro Simallians | 26.00 | ||||||
3 | Arces Karami | 2006 | Örebro Simallians | 26.35 | ||||||
4 | Lukas Sörling | 2008 | Örebro Simallians | 27.92 | ||||||
5 | Dylan Zahir | 2007 | Örebro Simallians | 28.13 | ||||||
6 | Dimitris Panagiotopoulos | 2008 | Örebro Simallians | 28.44 | ||||||
7 | Martin Holmberg | 2008 | Örebro Simallians | 28.72 | ||||||
8 | Anton Schön | 2006 | Örebro Simallians | 29.56 | ||||||
9 | Arman Tatarian | 2009 | Örebro Simallians | 29.57 | ||||||
10 | Kevin Rugero Mulisa | 2003 | Örebro Simallians | 29.83 | ||||||
11 | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | 30.06 | ||||||
12 | Albin Hocanin | 2008 | Örebro Simallians | 30.12 | ||||||
13 | Sebastian Norlander | 2007 | Örebro Simallians | 30.33 | ||||||
14 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 30.45 | ||||||
15 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 30.61 | ||||||
16 | Jordan Hernández Öhrn | 2006 | Örebro Simallians | 31.09 | ||||||
17 | Isak Pöhner | 2006 | Örebro Simallians | 32.93 | ||||||
18 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 32.96 | ||||||
19 | Edwin Svedell | 2006 | Örebro Simallians | 33.61 | ||||||
20 | Jean Tatarian | 2007 | Örebro Simallians | 34.87 | ||||||
21 | Måns Eriksson | 2009 | Örebro Simallians | 35.95 | ||||||
- | Nikolas Ioannidis | 2006 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 30.54 | 1:06.43 | |||||
2 | Andreas Rilvén | 1977 | Örebro Simallians | 38.65 | 1:23.62 | |||||
3 | Raimo Huhtala | 1960 | Örebro Simallians | 43.76 | 1:34.17 | |||||
4 | Karin Lobenius | 1972 | Örebro Simallians | 45.45 | 1:35.32 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 43.59 | 1:26.81 | |||||
2 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 41.89 | 1:28.99 | |||||
3 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 45.11 | 1:31.80 | |||||
4 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 47.34 | 1:39.40 | |||||
5 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 1:39.85 | 1:39.85 | |||||
- | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 41.33 | 1:24.99 | |||||
2 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 45.14 | 1:28.87 | |||||
3 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 44.12 | 1:29.57 | |||||
4 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 44.76 | 1:33.34 | |||||
5 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 1:33.54 | 1:33.54 | |||||
6 | William Lindh | 2005 | Örebro Simallians | 47.32 | 1:33.87 | |||||
7 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 50.31 | 1:41.73 | |||||
- | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 45.95 | ||||||
2 | Linnea Alkman | 2004 | Örebro Simallians | 46.45 | ||||||
3 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 48.68 | ||||||
4 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 50.06 | ||||||
5 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 50.22 | ||||||
6 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 50.89 | ||||||
7 | Jonna Kanflod | 2006 | Örebro Simallians | 51.05 | ||||||
8 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 51.30 | ||||||
9 | Ebba Koskela | 2007 | Örebro Simallians | 51.56 | ||||||
10 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 53.11 | ||||||
11 | Amelie Stedfeldt | 2006 | Örebro Simallians | 54.35 | ||||||
12 | Ronja Lindqvist | 2008 | Örebro Simallians | 54.97 | ||||||
13 | Tilde Rilvèn | 2008 | Örebro Simallians | 55.30 | ||||||
13 | Tuva Öhlin | 2006 | Örebro Simallians | 55.30 | ||||||
15 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 55.72 | ||||||
16 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 55.89 | ||||||
17 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 55.90 | ||||||
18 | Saga Ljungdahl | 2008 | Örebro Simallians | 58.37 | ||||||
- | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Månsson | 2006 | Örebro Simallians | 42.73 | ||||||
2 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 47.57 | ||||||
3 | Folke Eriksson | 2006 | Örebro Simallians | 48.37 | ||||||
4 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 49.48 | ||||||
5 | Huey Carter | 2004 | Örebro Simallians | 50.71 | ||||||
6 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 50.88 | ||||||
7 | Simon Bergane | 2006 | Örebro Simallians | 54.15 | ||||||
8 | Nils Dittlau | 2006 | Örebro Simallians | 1:05.50 | ||||||
Gren 28, 25m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia de Basso | 2007 | Örebro Simallians | 25.29 | ||||||
2 | Wilma Sinnerstad | 2007 | Örebro Simallians | 26.04 | ||||||
3 | Ellen Lindskog | 2007 | Örebro Simallians | 26.58 | ||||||
4 | Jessica Pan | 2007 | Örebro Simallians | 26.88 | ||||||
5 | Parmis Ranji | 2007 | Örebro Simallians | 27.16 | ||||||
6 | Matilda Larsson | 2008 | Örebro Simallians | 27.53 | ||||||
7 | Alexandra Bergman | 2008 | Örebro Simallians | 27.58 | ||||||
8 | Amanda Fröding | 2007 | Örebro Simallians | 27.76 | ||||||
9 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 27.80 | ||||||
10 | Ida Sjöström | 2006 | Örebro Simallians | 27.91 | ||||||
11 | Elsa Linge | 2007 | Örebro Simallians | 28.05 | ||||||
12 | Sadie Ford | 2007 | Örebro Simallians | 28.51 | ||||||
13 | Rut Kämblad | 2008 | Örebro Simallians | 28.54 | ||||||
14 | Emelie Lem | 2007 | Örebro Simallians | 28.62 | ||||||
15 | Wilma Ullefors | 2008 | Örebro Simallians | 28.65 | ||||||
16 | Smilla Högfeldt | 2008 | Örebro Simallians | 29.23 | ||||||
17 | Alma Ajanovic | 2009 | Örebro Simallians | 29.35 | ||||||
18 | Lisa Ekstrand | 2004 | Örebro Simallians | 29.86 | ||||||
19 | Tyra Lagstam | 2007 | Örebro Simallians | 31.70 | ||||||
20 | Laila Pietsch | 2010 | Örebro Simallians | 33.53 | ||||||
21 | Filippa Funke | 2008 | Örebro Simallians | 34.53 | ||||||
- | Klara Parkow | 2009 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 29, 25m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Karlsson | 2005 | Örebro Simallians | 22.01 | ||||||
2 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 23.93 | ||||||
3 | Arces Karami | 2006 | Örebro Simallians | 24.97 | ||||||
4 | Nahuel Lopez | 2004 | Örebro Simallians | 25.60 | ||||||
5 | Kevin Rugero Mulisa | 2003 | Örebro Simallians | 26.64 | ||||||
6 | Vassillis Panagiotopoulos | 2006 | Örebro Simallians | 27.07 | ||||||
7 | Arvid Dittlau | 2008 | Örebro Simallians | 27.13 | ||||||
8 | Jonatan Kanflod | 2008 | Örebro Simallians | 27.23 | ||||||
9 | Anton Schön | 2006 | Örebro Simallians | 27.57 | ||||||
10 | Jean Tatarian | 2007 | Örebro Simallians | 28.69 | ||||||
11 | Isak Pöhner | 2006 | Örebro Simallians | 28.88 | ||||||
12 | Albin Hocanin | 2008 | Örebro Simallians | 28.93 | ||||||
13 | Edwin Svedell | 2006 | Örebro Simallians | 28.96 | ||||||
14 | Dimitris Panagiotopoulos | 2008 | Örebro Simallians | 29.91 | ||||||
15 | Melker Karjalainen | 2007 | Örebro Simallians | 30.52 | ||||||
16 | Alexander Söderberg | 2007 | Örebro Simallians | 31.32 | ||||||
17 | Sebastian Norlander | 2007 | Örebro Simallians | 31.82 | ||||||
18 | Jordan Hernández Öhrn | 2006 | Örebro Simallians | 32.50 | ||||||
19 | Lukas Sörling | 2008 | Örebro Simallians | 33.26 | ||||||
20 | Måns Eriksson | 2009 | Örebro Simallians | 33.99 | ||||||
21 | Arman Tatarian | 2009 | Örebro Simallians | 35.30 | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 30.25 | 1:05.43 | |||||
2 | Karin Lobenius | 1972 | Örebro Simallians | 43.51 | 1:28.51 | |||||
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 41.49 | 1:36.18 | 2:26.11 | 3:13.45 | |||
2 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 51.14 | 1:42.17 | 2:30.68 | 3:15.20 | |||
3 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 46.44 | 1:37.09 | 2:38.33 | 3:26.17 | |||
4 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 47.43 | 1:42.15 | 2:38.99 | 3:27.91 | |||
- | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Jessica Sandström | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 41.61 | 1:29.79 | 2:23.57 | 3:04.13 | |||
2 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 40.94 | 1:30.52 | 2:22.88 | 3:04.73 | |||
3 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 44.20 | 1:36.15 | 2:35.83 | 3:24.53 | |||
4 | William Lindh | 2005 | Örebro Simallians | 45.74 | 1:38.56 | 2:38.10 | 3:26.85 | |||
- | Parsa Najafi | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Me Damer + Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 33.29 | 1:08.74 | |||||
2 | Lisa Hjalmarsson | 1979 | Örebro Simallians | 40.81 | 1:29.98 | |||||
3 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 48.29 | 1:45.47 | |||||
4 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 51.00 | 1:48.39 | |||||
5 | Ester Brättorp | 2005 | Örebro Simallians | 51.18 | 1:50.78 | |||||
6 | Lovisa Jansson | 2007 | Örebro Simallians | 50.93 | 1:52.39 | |||||
7 | Tyra Högfeldt | 2005 | Örebro Simallians | 54.70 | 1:53.30 | |||||
8 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 54.74 | 1:53.43 | |||||
9 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 56.16 | 1:53.95 | |||||
10 | Elsa Petersson | 2007 | Örebro Simallians | 56.21 | 1:58.06 | |||||
11 | Selma Pettersson | 2007 | Örebro Simallians | 57.98 | 2:01.88 | |||||
12 | Meja Wernersson | 2007 | Örebro Simallians | 58.88 | 2:04.10 | |||||
13 | Josefine Forsström | 2007 | Örebro Simallians | 55.32 | 2:05.15 | |||||
14 | Wilma Sinnerstad | 2007 | Örebro Simallians | 1:02.08 | 2:12.36 | |||||
- | Ella Malmgren | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Emelie Cen | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Karin Lobenius | 1972 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Selma Molin | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Me Herrar + Masters, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 29.01 | 1:02.12 | |||||
2 | Adrian Tallroth | 2004 | Örebro Simallians | 46.73 | 1:35.56 | |||||
3 | Marcus Bergquist | 2003 | Örebro Simallians | 46.70 | 1:39.44 | |||||
4 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 47.46 | 1:40.51 | |||||
5 | Gustav Yttermalm | 2004 | Örebro Simallians | 47.73 | 1:40.79 | |||||
6 | Folke Eriksson | 2006 | Örebro Simallians | 48.89 | 1:46.01 | |||||
- | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 35, 800m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 1:08.51 | 2:21.60 | 3:35.85 | 4:50.33 | 9:44.71 | ||
6:04.38 | 7:18.72 | 8:32.83 | ||||||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 1:10.78 | 2:27.03 | 3:43.74 | 4:59.94 | 10:06.33 | ||
6:16.25 | 7:33.51 | 8:50.78 | ||||||||
3 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 1:09.25 | 2:24.64 | 3:43.87 | 5:04.30 | 10:24.21 | ||
6:27.61 | 7:48.44 | 10:24.21 | ||||||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 1:10.99 | 2:30.97 | 3:50.63 | 5:12.32 | 10:35.62 | ||
6:33.88 | 7:54.72 | 9:15.39 | ||||||||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 1:15.10 | 2:34.15 | 3:54.86 | 5:16.34 | 10:36.64 | ||
6:37.60 | 8:00.10 | 9:20.39 | ||||||||
6 | Alina Umbaeva | 2005 | Örebro Simallians | 1:16.24 | 2:38.43 | 3:59.33 | 5:20.39 | 10:43.90 | ||
6:41.31 | 8:02.08 | 9:24.23 | ||||||||
7 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 1:18.96 | 2:43.68 | 4:09.19 | 5:34.59 | 11:05.51 | ||
6:58.80 | 8:23.29 | 9:45.55 | ||||||||
8 | Marika Rohlin | 1966 | Örebro Simallians | 11:18.62 | ||||||
9 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 1:21.33 | 2:51.18 | 4:21.60 | 5:52.96 | 11:40.39 | ||
7:22.51 | 8:51.78 | 10:18.38 | ||||||||
10 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 1:20.82 | 2:50.63 | 4:21.30 | 5:51.82 | 11:42.66 | ||
7:21.04 | 8:51.50 | 10:19.80 | ||||||||
11 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 1:21.81 | 2:51.00 | 4:22.09 | 5:54.08 | 11:59.03 | ||
7:26.00 | 8:58.20 | 10:30.30 | ||||||||
Gren 36, 800m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 1:01.22 | 2:08.95 | 3:16.90 | 4:25.42 | 8:57.46 | ||
5:33.84 | 6:42.56 | 7:50.77 | ||||||||
2 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 1:07.35 | 2:18.08 | 3:30.10 | 4:43.82 | 9:37.92 | ||
5:57.83 | 7:12.21 | 8:26.04 | ||||||||
3 | Rudolfs Stupans | 1999 | Örebro Simallians | 1:09.73 | 2:26.18 | 3:42.52 | 4:58.29 | 9:41.32 | ||
6:12.34 | 7:23.64 | 8:34.78 | ||||||||
4 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 1:08.94 | 2:26.83 | 3:44.27 | 5:00.87 | 10:01.39 | ||
6:16.77 | 7:32.02 | 8:48.15 | ||||||||
5 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 1:08.70 | 2:26.54 | 3:46.10 | 5:07.70 | 10:36.55 | ||
6:31.16 | 7:54.61 | 9:18.00 | ||||||||
6 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 1:15.65 | 2:36.91 | 3:58.89 | 5:19.76 | 10:38.32 | ||
6:41.47 | 8:01.02 | 9:21.82 | ||||||||
7 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 1:17.81 | 2:43.87 | 4:11.00 | 5:37.15 | 11:16.95 | ||
7:06.31 | 8:31.82 | 9:57.30 | ||||||||
9 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 1:20.00 | 2:45.23 | 4:11.75 | 5:39.23 | 11:21.68 | ||
7:05.89 | 8:32.06 | 9:59.17 | ||||||||
10 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 1:20.78 | 2:49.87 | 4:18.67 | 5:46.75 | 11:35.84 | ||
7:14.67 | 8:42.33 | 10:11.26 | ||||||||
Gren 101, Extralopp Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 27.62 | 27.62 | |||||
2 | Anton Svennberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.81 | 1:08.72 | 1:44.58 | 2:19.58 | |||
3 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 35.99 | 1:16.33 | 1:57.23 | 2:37.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2018 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:49 |